Blog

Dlaczego warto stosować ochraniacze na materace?

Relaksujący sen jest niezbędny dla zachowania zdrowia fizycznego, dobrego samopoczucia oraz sprawnego i jasnego umysłu. Jednym z kluczowych czynników wpływających na to, czy nocny wypoczynek pozwoli na regenerację całego organizmu, są warunki, w jakich będzie się on odbywał. Ważna okaże się m.in. odpowiednia temperatura, właściwa zawartość tlenu w powietrzu, a także panująca cisza oraz zablokowanie dopływu światła przekładające się na wydzielanie melatoniny. Wszystko to nie przyniesie jednak spodziewanych efektów, jeżeli nie będziemy mieli możliwości utrzymania właściwej pozycji podczas snu. Konieczne będzie więc zadbanie o komfortowy materac piankowy, lateksowy bądź sprężynowy. By przedłużyć jego trwałość, warto jednak sięgnąć także po […]

Czytaj dalej

W jaki sposób dobrać ciężar kołdry obciążeniowej?

Relaksujący i głęboki sen wymaga stworzenia sobie dobrych warunków do nocnego wypoczynku. Jednym ze sposobów na poprawę jego jakości jest zadbanie o odpowiednie akcesoria do spania. Ważny okaże się nie tylko prawidłowy dobór materaca, który będzie dobrze podpierał całe ciało i umożliwiał swobodny przepływ powietrza, czy poduszki odpowiedzialnej za właściwe ułożenie głowy, ale także zwrócenie uwagi na to, czym się przykrywamy. Dla wielu osób doskonałym wyjściem może się stać użycie kołdry obciążeniowej. Przekonaj się, czym ona jest i sprawdź, w jaki sposób należy ją dobierać.

Czytaj dalej

Materac piankowy vs. sprężynowy – który wybrać?

Właściwa pozycja w czasie snu ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Przekłada się na wygodę śpiącego oraz to, czy może się on w pełni zrelaksować, a także oddziałuje na ukrwienie ciała oraz możliwość zmniejszenia napięcia wszystkich mięśni. Jest to ważne, gdyż ich przykurcze oraz złe krążenie utrudniają wypoczynek, a ponadto przyczyniają się do powstawania naciągania ścięgien i pogarszania funkcjonowania stawów, a także więzadeł. Są przyczyną skrzywień kręgosłupa i blokują oczyszczanie organizmu z toksyn. Jest to istotne, ponieważ śpiąc, spędzamy aż około 1/3 swojego życia. Najlepszym sposobem na sprawienie, że będzie to przyjemne i korzystne jest zapewnienie sobie prawidłowego […]

Czytaj dalej

Jaki powinien być dobry materac?

Wybór odpowiedniego materaca może być kluczowym elementem, który wpłynie na jakość naszego wypoczynku, zdrowie kręgosłupa i ogólny komfort snu. Warto więc poświęcić chwilę, aby poznać najważniejsze cechy dobrego materaca oraz dowiedzieć się, jakie są jego rodzaje i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Dzięki temu, łatwiej będzie nam wybrać idealny materac dla siebie i swojej rodziny.

Czytaj dalej

Zalety kołder puchowych

Ciepło, wygoda i luksus – te trzy słowa idealnie oddają zalety kołder puchowych. Pomimo że wiele osób uważa je za drogie i niepraktyczne, to jednak warto się przekonać o ich niezaprzeczalnych atutach. W artykule przedstawiamy najważniejsze zalety kołder puchowych, które przekonują coraz większą liczbę osób do ich stosowania w codziennym życiu.

Czytaj dalej

Kołdra puchowa czy z gęsiego pierza – którą wybrać?

Jeśli chodzi o wybór kołdry, dostępne są dwie główne opcje: kołdry z puchu lub pierza gęsiego. Obie oferują szereg korzyści, ale która z nich jest odpowiednia dla Ciebie? W tym artykule poznamy zalety kołder z puchu i pierza gęsiego oraz porównamy ich wymagania dotyczące konserwacji, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Czytaj dalej

Jak wybrać odpowiedni materac?

Planujesz zakup materaca, ale nie wiesz, na jaki model powinieneś postawić? Materac twardy czy miękki – który z nich będzie lepszym wyborem w Twoim przypadku? A może materac medyczny na problemy z kręgosłupem? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niełatwe zadanie Cię czeka. Dlatego w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiedni materac.

Czytaj dalej

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Wybór odpowiedniego materaca dla maluszka czy dla już nieco starszego dziecka ma większe znaczenie, niż można by przypuszczać. Dobry sen jest niezwykle istotny w pierwszych latach życia naszych pociech. Wpływa między innymi na rozwój dziecka. Tylko jak wybrać materac w przypadku najmłodszych? Sprawdź to!

Czytaj dalej

Jak poprawić jakość snu?

Na sam początek trzeba sobie uświadomić, że najważniejsze jest to, aby spać przez odpowiednią liczbę godzin. Tylko dzięki temu możliwe jest obudzenie się rano w pełni sił. Zdrowy sen dla dorosłego człowieka powinien trwać między 7 a 9 godzin. Są oczywiście tacy, którym wystarczy na przykład 6 godzin, aby budzić się wypoczętym. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań danego organizmu, od potrzeb, od tego, jakie działania podejmujemy w ciągu dnia.

Czytaj dalej

Kiedy i dlaczego wymienić materac ?

Materace należy regularnie co kilka lat wymienić. Jest ku temu kilka powodów – wszystkie istotne dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Czytaj dalej
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial