Materace antyalergiczne

W naszej ofercie dostępne są materace antyalergiczne. Każdemu z nas zależy na komforcie podczas snu, dlatego ważne jest właściwe dobranie materaca do indywidualnych potrzeb. Alergia na roztocza i inne mikroorganizmy powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, w tym m.in. kaszel, kichanie i łzawienie oczu. Niestety nasze ciała niejako przyczyniają się do powstawania roztoczy, a dokładniej wydzielane ciepło i pot podczas snu. Najlepszy więc będzie wybór materaca o właściwościach antyalergicznych oraz zapewniającego odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa.

Zdrowy i przyjemny sen to gwarancja prawidłowej regeneracji organizmu. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy w naszych łóżkach znajdują się odpowiednie materace. W naszej ofercie znajdują się także materace medyczne i dla seniorów w wariancie twardym, piankowym czy z kokosem. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami.

Jak wybrać dobry materac antyalergiczny?

Najlepszym materacem dla alergika będzie materac lateksowy, który nie zbiera kurzu i nie sprzyja rozwojowi roztocza. Produkty wykonane z hypoalergicznego tworzywa będą bezpieczne dla osób uczulonych na różne alergeny. Odpowiednim materacem dla alergika będzie również materac piankowy, a zwłaszcza wykonany z pianki wysokoelastycznej. Pianka sprawia, że w środku nie ma dużo wolnej przestrzeni, która powodowałaby namnażanie się bakterii i innych drobnoustrojów. W razie pytań – z przyjemnością pomożemy w doborze idealnego materaca dla alergików oraz osób z innymi problemami zdrowotnymi.

Alergicy powinni unikać materacy wykonanych z materiałów pochodzenia naturalnego, m.in. owczej wełny, gryki czy traw morskich. Naturalny surowiec to najlepsze środowisko do rozwoju roztoczy, a do tego sam w sobie może wpływać na nasilanie się podrażnień.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem. W przypadku pytań zapraszamy do telefonicznego lub e-mailowego kontaktu. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze właściwego materaca.