Dlaczego warto stosować ochraniacze na materace?

Relaksujący sen jest niezbędny dla zachowania zdrowia fizycznego, dobrego samopoczucia oraz sprawnego i jasnego umysłu. Jednym z kluczowych czynników wpływających na to, czy nocny wypoczynek pozwoli na regenerację całego organizmu, są warunki, w jakich będzie się on odbywał. Ważna okaże się m.in. odpowiednia temperatura, właściwa zawartość tlenu w powietrzu, a także panująca cisza oraz zablokowanie dopływu światła przekładające się na wydzielanie melatoniny. Wszystko to nie przyniesie jednak spodziewanych efektów, jeżeli nie będziemy mieli możliwości utrzymania właściwej pozycji podczas snu. Konieczne będzie więc zadbanie o komfortowy materac piankowy, lateksowy bądź sprężynowy. By przedłużyć jego trwałość, warto jednak sięgnąć także po dobry ochraniacz.

Co przemawia za korzystaniem z ochraniaczy?

Dobre i wygodne materace są dość drogie, a ich wybór wymaga dokładnego dopasowania do masy ciała oraz preferencji co do poziomu miękkości, jakie będą dla nas optymalne. Skutecznym sposobem zabezpieczenia materaca przed czynnikami zewnętrznymi okaże się założenie odpowiedniego ochraniacza. Jest to istotne, gdyż w czasie snu dochodzi do znacznego łuszczenia się naskórka, a także pocenia się, które może doprowadzić do zanieczyszczenia powierzchni materaca. Jej upranie czy prawidłowe odkurzenie jest trudne, jednak w przypadku korzystania z dodatkowej warstwy ochronnej w postaci specjalnego pokrowca przestanie to być większym problemem. W ten sposób można też zapobiec przedostawaniu się do wnętrza rozlanych płynów, a także okruchów. Pokrowiec może też pomóc w alergii na roztocza kurzu domowego czy pyłki, ponieważ bez kłopotu da się go wymieniać i sukcesywnie prać.

Na jakie ochraniacze można się zdecydować?

Ochraniacze na materac mogą mieć różną postać. Część z nich wygląda jak zakładane na wierzch prześcieradło lub układaną na powierzchni matę. Dostępne są także takie, które przypominają pokrowce i są wyposażone w zamek błyskawiczny bądź zapięcie na rzepy. Ważny jest też materiał, z jakiego są zrobione. Na szczególną uwagę zasługują te, które są wodoodporne i łatwe do samodzielnego uprania.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial