Materac dla sportowca – jaki wybrać?

Jesteś sportowcem lub po prostu osobą aktywną fizycznie? Stoisz właśnie przed wyborem materaca do swojego łóżka? W takim razie ten wpis jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego między innymi, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając materac oraz który produkt powinien spełnić oczekiwania osób aktywnych fizycznie. Zapraszamy do lektury!

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając materac?

Wybór materaca ma wpływ nie tylko na komfort naszego snu, ale i na cały nasz organizm. Model powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb użytkownika. Poszukując idealnego materaca powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważne są nie tylko nasze preferencje co do twardości materaca, ale też masa naszego ciała. Im większa masa ciała, tym nacisk na materac będzie większy, z tego względu często osobom o większej wadze zaleca się zakup materaca o zwiększonej sztywności (np. materaca z wkładem kokosowym). Dobry materac powinien nie tylko gwarantować właściwą higienę snu, ale też posiadać dużą elastyczność punktową, zapewniając ciału odpowiednie podparcie. Odpowiednio dobrany materac dla sportowca może mieć duży wpływ na osiągane przez niego wyniki!

Jaki materac dla sportowca?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór materacy o rozmaitych właściwościach, do produkcji których zastosowano różne komponenty. W zależności od potrzeb i preferencji, możemy postawić na materac z wkładem kokosowym czy materac piankowy. Rozwiązaniem, które zasługuje zaś na szczególną uwagę osób aktywnych fizycznie, jest jednak materac sprężynowo – piankowy. Produkt ten posiada ponad 500 drobnych sprężyn na m2, a także wsparcie dwóch rodzajów pianki (w tym jednej o właściwościach antybakteryjnych), co znacząco zwiększa higieniczność materaca. Sportowcy zazwyczaj mają wzmożoną potliwość, a więc materac, który odprowadza wilgoć na pewno wpłynie na komfort snu oraz żywotność materaca. Natomiast duża ilość sprężyn na metr kwadratowy gwarantuje, że materac będzie zapewniał dobre podparcie punktowe dla każdego centymetra ciała.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial