Jaki materac wybrać dla dziecka?

Wybór odpowiedniego materaca dla maluszka czy dla już nieco starszego dziecka ma większe znaczenie, niż można by przypuszczać. Dobry sen jest niezwykle istotny w pierwszych latach życia naszych pociech. Wpływa między innymi na rozwój dziecka. Tylko jak wybrać materac w przypadku najmłodszych? Sprawdź to!

Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?

Czy wiesz o tym, jakie wymagania powinien spełniać poszukiwany przez Ciebie materac? Wybór produktów tego typu jest obecnie naprawdę szeroki. Dlatego niełatwo zdecydować się na konkretny model – tym bardziej wtedy, kiedy nie do końca wiadomo, jaki materac dla dziecka jest poszukiwany, tj. jakie cechy powinny go charakteryzować. Pomijając indywidualne preferencje, można uznać, że dobry materac dla najmłodszych powinien wyróżniać się:

  • odpowiednim rozmiarem,
  • odpornością na rozwój alergenów i drobnoustrojów,
  • prawidłową wentylacją,
  • wyposażeniem w zdejmowany pokrowiec,
  • certyfikatami i atestami,
  • prawidłową twardością,
  • optymalną grubością.

Jaka twardość i grubość materaca będzie najlepsza dla dziecka?

Materac powinien być idealnie dopasowany do wzrostu dziecka – po to, by zapewniał mu optymalną przestrzeń podczas odpoczynku. Dobrze, jeśli jest przy tym antyalergiczny: taki materac dla alergika sprawdza się wśród wszystkich dzieci. Poza tym powinien zapewniać właściwą wentylację i możliwość swobodnego wyprania przynajmniej jego wierzchniej części. Warto także zwracać uwagę na przyznane mu certyfikaty i atesty.

Kluczowa natomiast wydaje się jego twardość. Dla dzieci poleca się wybierać materace o średniej twardości, choć warto zwrócić uwagę na modele dwustronne (o dwóch różnych stopniach twardości). Z kolei grubość materaca dla dziecka powinna wynosić mniej więcej 16–24 cm.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial