Jak wybrać odpowiedni materac?

Planujesz zakup materaca, ale nie wiesz, na jaki model powinieneś postawić? Materac twardy czy miękki – który z nich będzie lepszym wyborem w Twoim przypadku? A może materac medyczny na problemy z kręgosłupem? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niełatwe zadanie Cię czeka. Dlatego w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiedni materac.

Jaka twardość materaca jest najlepsza?

Optymalna twardość materaca jest uzależniona od kilku czynników. Kluczowy jest niewątpliwie ciężar ciała osoby, która będzie korzystać z kupionego produktu. Przyjmuje się, że osoby ważące do 80 kg powinny spać na materacach o stopniu twardości H2. W przypadku osób, których waga mieści się w przedziale 80–100 kg, lepszym wyborem są materace o twardości H3. Jeśli jednak masa ciała przekracza 100 kg, to powinno się wybrać materac o twardości na poziomie H4.

Nie można jednak zapominać o indywidualnych potrzebach i preferencjach. Pamiętaj również o tym, że każdy w nieco inny sposób może odczuwać daną twardość. Dlatego przed zakupem materaca warto ustalić, co cechuje aktualnie wykorzystywany materac i czy jego twardość jest rzeczywiście odpowiednia. Idealnie dopasowany materac powinien podtrzymywać kręgosłup w naturalnej pozycji. Oznacza to, że powinien dopasowywać się do kształtu ciała danej osoby.

Kiedy warto korzystać z materaca medycznego?

Zakup materaca medycznego jest dobrym wyborem w przypadku tych osób, które mają problemy z kręgosłupem. Produkty tego typu mogą sprawdzić się wśród użytkowników cierpiących na skoliozę, dyskopatię, a nawet na nawracające napady rwy kulszowej. Materace medyczne zapewniają zdrowe podparcie kręgosłupa, czyniąc sen znacznie bardziej komfortowym. Wynika to z ich odpowiednio opracowanej budowy.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial