Jak rozpakować materac?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nowy materac to obietnica niczym niezakłóconego snu. Jak jednak rozpakować materac, by go nie uszkodzić i jak przygotować go do użytkowania? Na te pytania odpowiemy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Jak zwykle zapakowane są materace?

W zależności od składu materaca i od tego, czy zawiera on np. sztywną matę kokosową, może on dotrzeć do nas zarówno w formie płaskiej, jak i rolowanej. Każdy materac – niezależnie od tego, czy jest to materac z wkładem kokosowym, piankowy czy może materac sprężynowy, pakowany jest hermetycznie w folię i owinięty taśmą pakową. Takie opakowanie ma za zadanie chronić produkt przed przedostaniem się do jego wnętrza wilgoci, a także przed wszelkimi zabrudzeniami.

Jak obchodzić się z nowym materacem?

W celu rozpakowania produktu należy delikatnie (najlepiej z pomocą nożyczek) rozciąć taśmę i folię. Czynność tę należy wykonać wyjątkowo ostrożnie, by nie uszkodzić poszycia materaca. Po ściągnięciu folii ochronnej należy umieścić materac na stelażu łóżka, pozostawiając go do czasu odzyskania swojej pełnej objętości (powrót do pierwotnych kształtów może zająć 48-72 godzin).

Materac można użytkować, gdy ten odzyska swój właściwy kształt. Nie zaleca się przechowywania materaca hermetycznie zapakowanego dłużej niż przez 14 dni. Producenci i dystrybutorzy materacy zalecają wręcz kilkudniowe pozostawienie materaca w celu wywietrzenia i pozbycia się zapachów poszczególnych komponentów zastosowanych do produkcji materaca. Warto bowiem wspomnieć, że hermetyczne opakowanie uniemożliwia wcześniejsze pozbycie się wspomnianych zapachów.

Warto pamiętać, że po rozpakowaniu materaca (w przypadku zaistnienia konieczności jego transportu) nie należy go przewozić w pozycji pionowej. W celu utrzymania materaca w jak najlepszym stanie, warto stosować (najlepiej wodoodporny) ochraniacz na materac, który skutecznie zapobiegnie pojawieniu się na jego powierzchni plam i zabrudzeń, tym samym przedłużając jego żywotność.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial